+ 420 736 754 372
fakticky.workshopy@gmail.com

VIRtuálně XVII. – Bezpečně na internetu

VIRtuálně XVII. – Bezpečně na internetu

V celém týdnu jsme se bavili o tom, co jsou to sociální sítě, jaké mají přednosti a jaká vytvářejí rizika pro nás konkrétně i pro celou společnost. Ještě než vstoupíme do našeho poslední týdne s VIRtuálně a vyhlásíme vítěze, tak se na chvíli zastavíme nejen u sociálních sítí, ale i celkové bezpečnosti na internetu.

Ve včerejším příspěvku jsme si říkali, že nemůžeš na internet psát úplně vše, co chceš. Je potřeba mít vždy na paměti, že tím můžeš někomu ublížit a zároveň za to můžeš být také stíhán. Nejen v České republice už za to několik lidí bylo i potrestáno.

Na internetu na nás ovšem číhají i další rizika. Problémem jsou různé hackerské útoky, zneužívání našich osobních údajů, ale i podvodné reklamy, které na nás vyskakují na každém internetovém rohu. Bohužel dochází i k šikaně, která se vede pomocí sociálních sítí, videí a podobně. Takovému druhu šikany se říká kyberšikana.

Jedním z dalších velkých současných problémů na internetu je zneužívání dětí či mladistvých. Někteří dospělí se snaží získat od nezletilých dětí choulostivé informace či fotografie, které potom využívají k jejich vydírání. Velmi podrobně o tom nedávno informoval dokument V SÍTI.

✍🏼 Pojďme přejít k první aktivitě na toto téma. Zkus nám napsat rady, jak se chovat bezpečně na internetu, abychom se nestali něčí obětí. V ideálním případě nám zkus natočit video, kde nám tyto rady řekneš, a pošli nám ho do zpráv na Facebooku či na naši mailovou adresu fakticky.workshopy@gmail.com.

Budeme se těšit na Tvoje odpovědi, hezký víkend!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *