+ 420 736 754 372
fakticky.workshopy@gmail.com

Workshopy

Pokud vás některý z našich workshopů zaujal (nebojte, v dnešní nelehké době nabízíme i ONLINE verze), napište nám na mail fakticky.workshopy@gmail.com, ozveme se a domluvíme s vámi všechny podrobnosti.

Pro školy (žáky i učitele)

Média a dezinformace. Kritické myšlení. Sociální sítě a kyberšikana. Tři společensky důležitá témata, pro každé jeden speciální workshop. A nebude to nuda. Nepřednášíme – naopak. Žáky zapojíme do diskuze a pomocí různých aktivit pomůžeme, aby si všechno vyzkoušeli na vlastní kůži. Naše workshopy jsou vhodné pro všechny ročníky základních škol a všechny ročníky středních škol. Všechno totiž upravujeme na míru. Jeden workshop trvá 120 minut, v případě potřeby však můžeme délku po předchozí domluvě upravit. Stejně tak po domluvě rádi zařadíme i další témata podle přání vyučujících.

Pro firmy

Workshopy pro zaměstnance zaměřujeme na rozvoj kritického myšlení, mediální gramotnost, práci se zdroji a jak najít, ověřit a zpracovat informace. Nezapomeneme ani na sociální sítě. Rozebereme, jak fungují a jaký vliv na dnešní společnost (tedy i vaše zaměstnance) mají. Neřešíme jen to, co zaměstnanci využijí v práci, ale také to, co je může potkat v osobním životě. Nejeden rodič už přece s dětmi řešil, jaké nástrahy na internetu číhají.

Pro obce

Nejenom školy jsou náš rajón. Ve vaší obci rádi zorganizujeme seminář pro rodiče s dětmi nebo pro starší osoby. Vše přizpůsobíme věkové skupině a konkrétním požadavkům. Můžete se ale vsadit, že obyvatele obce budou z našeho workshopu odcházet s tím, že vědí, jak lépe ověřovat informace a zasazovat je do kontextu. V úspěšné obci není prostor pro kyberšikanu nebo zkratkovité myšlení. V dnešní době navíc nebezpečí nečíhá jenom na ulici, ale i na internetu. Jak se bránit? I na to se zaměříme.

Online workshopy

Doba si to žádá. Převedli jsme naše workshopy také do online podoby, abychom se s vámi mohli setkávat alespoň skrze obrazovky. Workshop realizujeme skrze platformu Google Meet (není třeba nic instalovat, předem vám pošleme odkaz na setkání). Délka jednoho setkání je ca 100-110 minut. V případě zájmu jich můžeme zrealizovat několik za sebou. Maximální počet účastníků školení je třicet studentů.
K workshopům poskytujeme také materiály pro rozvoj tématu v dalších hodinách či diskusi.