+ 420 736 754 372
fakticky.workshopy@gmail.com

VIRtuálně V. – Veřejnoprávně

VIRtuálně V. – Veřejnoprávně

UČIT SE, UČIT SE, UČIT SE – to nechce poslouchat asi nikdo z nás. Uf, ještě, že je škola zavřená… Karanténa ale nejsou prázdniny a promeškaná látka nikam nezmizí. Vzdělání je důležité i v takové mimořádné situaci. To si uvědomuje i Česká televize, která od pondělí začala vysílat pořad UčíTelka. Chce tak pomoci dětem i rodičům s domácí školou. Už jsi ho viděl/a? Pořad běží každý všední den od 9 hodin na ČT2.

🧠 Napadlo tě, proč takový pořad vysílá Česká televize a ne třeba Nova či Prima?

Je to proto, že v Česku máme média soukromá a média veřejnoprávní. Soukromá média jsou komerční. Jejich hlavním cílem je tedy zisk. Patří mezi ně kromě TV Nova a TV Prima třeba i Blesk.cz, Lidové noviny nebo DVTV. Mezi veřejnoprávní média by potom patřila právě Česká televizeČeský rozhlas (ČRo). Stejně tak se k veřejnoprávním řadí i „noviny pro novináře”, které vydává Česká tisková kancelář (ČTK).

Média veřejné služby jsou financovaná mimo jiné z takzvaných koncesionářských poplatků. Ty platí každý, kdo má doma rádio nebo televizi (pravděpodobně tvoji rodiče). ČT i ČRo se kvůli veřejnoprávnosti musí řídit řadou pravidel. Například musí vysílat pořady pro děti, hluchoněmé i menšiny.

❓Víš, jaká stanice ČT vysílá pro děti celý den?

✍️ Četla/a jsi pozorně? Tak to pro tebe určitě nebude problém vyluštit následující křížovku.

Screen vyluštěné křížovky nám pošli na Facebook nebo na mail: fakticky.workshopy@gmail.com

A nezapomeň, že na konci března vylosujeme někoho, kdo pro svoji školu získá jeden z našich workshopů zdarma!

2 Odpovědi

  1. Ukol napsal:

    Dobry den,
    vše jsme vyhledali v pohodě až na 5. otázku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *