+ 420 736 754 372
fakticky.workshopy@gmail.com

VIRtuálně XXI. – Nenech si ukrást profil na sítích

VIRtuálně XXI. – Nenech si ukrást profil na sítích

Pokud tenhle úkol čteš na našem Facebooku a ne na blogu na webu, znamená to, že pravděpodobně sám/sama vlastníš facebookový účet. Jsi zaregistrovaný/á pod svým jménem, na profilovce máš nějaký svůj obrázek – a Facebook používáš pro komunikaci s kamarády, sdílení úkolů do školy nebo vtipných videí z YouTubu. Bohužel ale nelze předpokládat, že to takhle je i se všemi ostatními profily na sociálních sítích. 

Každý rok Facebook vymaže miliony falešných profilů, spousty z nich ani nenechá projít schvalovacím procesem, který je čím dál tím přísnější. I přesto je naprosto běžné, že se s “fejky” potkáváme v diskuzích, píšou nám zprávy, posílají nám žádost o přátelství. Často právě skrze zprávy mohou tito lidé, kteří za falešnými profily stojí, hacknout účet někoho jiného. 

Možná už se ti taky stalo, že se ti někdo pokusil tvůj účet hacknout – napsal ti kamarád, že potřebuje tvoje telefonní číslo, kam ti prý pošle kód, který mu máš poslat zpět – a jenom za to dostaneš něco zadarmo! A to se vyplatí, ne? No… nevyplatí. Přesně takhle totiž pravděpodobně ukradli, “hackli” kamarádův profil jen před několika málo minutami.

Máme pro tebe hned několik otázek, které se týkají falešných profilů na sociálních sítích:

🧠 Jak poznáš falešný účet? Je něco, na co na profilu koukáš, když si nejsi jistý, jestli je účet pravý nebo falešný? 

🧠 Co bys měl dělat, pokud ti napíše/pošle žádost o přátelství někdo, koho neznáš?

🧠 A co když ti napíše kamarád, že máš někam zadat kód, který ti pošle v SMS?

Odpovědi nám pošli buď do zpráv na Facebooku nebo na mail fakticky.workshopy@gmail.com

Zítra máme poslední den VIRtuálně – uzavřeme týden věnovaný bezpečnému chování na internetu, shromáždíme odpovědi na všechny dosavadní VIRtuální úkoly a brzy vyhlásíme vítěze workshopu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *