+ 420 736 754 372
fakticky.workshopy@gmail.com

VIRtuálně XIX. – K čemu mají aplikace v telefonu přístup?

VIRtuálně XIX. – K čemu mají aplikace v telefonu přístup?

V dnešní době už si asi jen těžko dokážeme představit, jak bychom mohli fungovat bez telefonu a všech možných i nemožných aplikací, které v něm máme. Používáme Messenger na komunikaci s kamarády, Instagram na sdílení fotek, TikTok na videa a meteoradary na to, abychom zjistili, jestli se blíží bouřka. 

Všechny tyhle aplikace můžou správně fungovat jen díky tomu, že jim to my sami umožníme. Jak? Třeba na Instagram nahraješ fotku, jen pokud aplikaci dovolíš, aby si pro ni sama “sáhla” do tvojí galerie v telefonu. Na TikTok zase natočíš video, až když mu dovolíš používat foťák a mikrofon v mobilu. A meteoradar ti ukáže, za jak dlouho můžeš čekat déšť, pouze když mu nasdílíš svoji polohu.

Tohle všechno je celkem logické. Někdy ale aplikace chtějí mít povolený přístup i tam, kam ho na první pohled nepotřebují. Třeba TikTok – kromě kamery a mikrofonu má i údaje o tvé poloze a přesně tak ví, kde na světě zrovna jsi.

🧠 Úkol na dnešek tedy zní: zamysli se nad tím, k čemu může TikTok údaje o tvé poloze využívat?

🧠 Víš i o nějakých dalších aplikacích, které po tobě chtějí přístup k údajům, které ale pro své fungování na první pohled nepotřebují?

Odpověď nám pošli buď do zpráv na Facebooku nebo na mail fakticky.workshopy@gmail.com

A nezapomeň, že tenhle týden je poslední, kdy se můžeš zapojit do soutěže o jeden z našich workshopů zdarma! 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *