+ 420 736 754 372
fakticky.workshopy@gmail.com

VIRtuálně XIV. – Bubliny, všude samé sociální bubliny

VIRtuálně XIV. – Bubliny, všude samé sociální bubliny

Máme tady další díl našeho VIRtuálně. V tomto týdnu se bavíme o sociálních sítích. Ty nám nabízí obrovské množství možností. Ať už se můžeme během vteřiny bavit s kýmkoliv na světě, máme k dispozici nepřeberné množství informací ze všech koutů světa a nebo jsme jednoduše v kontaktu s našimi přáteli, které nemáme možnost tak často vídat.

Zároveň v sobě ale skrývají značná rizika a jedním z nich je uvíznutí v takzvaných sociálních bublinách. Většinou na sociálních sítích sledujeme lidi, kteří mají podobný názor, se kterými souhlasíme a jsou nám v lecčems podobní. Takových lidí můžeme mít přidaných desítky až stovky.

Snadno se tak může stát, že téměř všichni tito lidé budou mít stejné názory. To nám bude samozřejmě příjemné. Můžeme tak lehce uvíznout v sociální bublině, ve které budeme s jejími členy skoro ve všem souhlasit. Bohužel ale nebudeme mít možnost si poslechnout názory opačné, které ale nemusí být nutně špatné. Klidně mohou být pravdivé nebo minimálně v něčem doplňující.

To je častým problémem například v politických otázkách, kdy se společnost dělí na různé tábory, které spolu vůbec nemluví, jelikož jsou uzavřené pouze ve svých sociálních bublinách.

Pojďme nyní k aktivitě:

🧠 Zkus vymyslet, jak bychom měli postupovat, abychom nezůstávali jen ve svých bublinách.

✍🏼 Napiš nám, jestli ty sám/a jsi v nějaké sociální bublině a jak bys z ní mohl/a vyjít.

Piš nám své odpovědi na Facebook nebo na naši mailovou adresu fakticky.workshopy@gmail.com.

Taky připomínáme, že ještě pořád hrajeme o workshop zdarma! 😉

2 Odpovědi

  1. Zajímat se o to co nás nezajímá nebo si poslechnout opačný názor, může nám to pomoci s rozhodováním se v různých věcích a hlavně se nesmíme nechat manipulovat a řídit se sami sebou

  2. Jana Bartošová napsal:

    Měli bychom přijímat i ostatní názory, nebo jim dát alespoň šanci si je vyslechnout. Hodně důležité je třeba taky diskutovat s lidmi, kteří mají jiný názor. Několikrát jsem byla o něčem přesvědčená, ale když jsem si vyslechla jiný názor, opačný úhel pohledu, tak mně došlo, že jejich tvrzení taky dávají smysl a jsou pravdivá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *