+ 420 736 754 372
fakticky.workshopy@gmail.com

NovinaDřina – Videoreportáž

NovinaDřina – Videoreportáž

Máme tady čtvrtý díl naší NovinaDřiny, prozatím jsme se bavili o reportáži, rozhovoru a naposledy o fotoreportáži. Chybí nám ovšem ještě jedna důležitá součást novinařiny, a to jsou videoreportáže.

Právě videoreportáže jsou v médiích stále oblíbenější. Jedním z důvodů je hlavně rozvoj sociálních sítí a stále lepší technika, kterou máme neustále k dispozici. Už nepotřebujeme drahé vybavení k tomu, abychom natočili patnáctivteřinovou reportáž, ale stačí nám náš chytrý telefon, který nám umožní natočit, sestříhat a upravit zvuk videa rychle a jednoduše. Sociální sítě nám zase umožňují rychlé šíření našich výtvorů.

Tento formát má velkou výhodu v tom, že dokáže zachytit aktuální situaci, zprostředkovat obraz i zvuk z míst, kde se právě nyní něco děje a ihned nám dokáže vykreslit atmosféru místa i reakce lidí. 

VÝZVA ČTVRTÁ: VIDEOREPORTÁŽ

Díky tomu, že telefon máme téměř všichni neustále u sebe, může videoreportáž natočit kdokoliv a kdykoliv. Jak asi už tušíš, bude to i dnešní výzva.

Situace venku se stále zlepšuje a už není takový problém vyrazit na výlet. Sice nás stále otravují roušky, ale zvládnout se to již dá. Zkus tedy vyrazit ven, klidně jen na zahradu, do lesa či města a koukat se kolem sebe. Ze svojí cesty zkus natočit krátkou videoreportáž. Nemusí být dlouhá. Deset až patnáct vteřin, které vystihnou vše potřebné, naprosto stačí. Stejně tak hodinová reportáž, která nenechá diváka odejít od obrazovky, je také skvělá. 

Tématem může být cokoliv, lidé porušující dvoumetrové rozestupy, poklidný život lesa, sportující osoby v parku či sourozenecká hádka o to, čí je která svačina. 

Nezapomeň se zaměřit na emoce, atmosféru místa, zkus se někoho v reportáži zeptat na názor a potřebné informace. Fantazii se meze nekladou. 

Videoreportáž nám pošli na mail fakticky.workshopy@gmail.com. Budeme se moc těšit na Vaše výtvory.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *